KONST / Litografier / Färglitografier 17176132
nr 1717 6132
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografier, 3 st, Claes Folcker (1940-2019), Signerad, numrerad 55/365, Sverige. Stockholm. Färglitografi, bildmått: 40x68 cm, yttermått inklusive ram: 62x91
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
måndag 18 augusti 2025
kl 18:12:40
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker